Chicago 5075B Plus
Akko Beken Plus multi-modes solution (2.4G/Bluetooth/Type-C);
Gasket mount structure;
PBT double shot OEM profile Side Printed keycaps;
Battery capacity: 3000mah;
SMD LED RGB backlit;
IXPE switch pad;
Silicone plate foam;
Polycarbonate plate;
Silicone molded case (for filling up) + separate case foam;
5-pin gaming hot-swappable socket;
Software: Akko Cloud.
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro/Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5075B Plus |
| Dimensions | 335*146*42mm |
| Weight | Approximately 1.5KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | OEM |
| Printing Technology | Double-Shot |
| Side-Printed | Yes |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe







Chicago 5075B Plus
Chicago 5075B Plus
Akko Beken Plus multi-modes solution (2.4G/Bluetooth/Type-C);
Gasket mount structure;
PBT double shot OEM profile Side Printed keycaps;
Battery capacity: 3000mah;
SMD LED RGB backlit;
IXPE switch pad;
Silicone plate foam;
Polycarbonate plate;
Silicone molded case (for filling up) + separate case foam;
5-pin gaming hot-swappable socket;
Software: Akko Cloud.
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro/Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5075B Plus |
| Dimensions | 335*146*42mm |
| Weight | Approximately 1.5KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | OEM |
| Printing Technology | Double-Shot |
| Side-Printed | Yes |
Original: $101.00
-65%$101.00
$35.35Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
Akko Beken Plus multi-modes solution (2.4G/Bluetooth/Type-C);
Gasket mount structure;
PBT double shot OEM profile Side Printed keycaps;
Battery capacity: 3000mah;
SMD LED RGB backlit;
IXPE switch pad;
Silicone plate foam;
Polycarbonate plate;
Silicone molded case (for filling up) + separate case foam;
5-pin gaming hot-swappable socket;
Software: Akko Cloud.
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro/Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5075B Plus |
| Dimensions | 335*146*42mm |
| Weight | Approximately 1.5KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | OEM |
| Printing Technology | Double-Shot |
| Side-Printed | Yes |























