Mochi & Dango 3068B Plus
Mochi & Dango 3068B Plus has a 65% design which maximizes desk space; It includes Wintea designed keycaps made from PBT dye sublimation and has a Cherry profile;
This keyboard is ideal for efficient and comfortable typing.
Beken Plus Multi-modes Chip with BT5.0/2.4Ghz/Type-C All-in-One;
5-Pin Hot-swappable;
Gaming Socket with up to 2000 Cycles;
RGB Backlit;
1800 mAh Battery (FCC Certified).
| Keyboard | |
| Switch | Akko V3 Cream Blue Pro/Akko V3 Cream Yellow Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| General | |
| Model | 3068B Plus |
| Dimensions | 316*107*39mm |
| Weight | Approximately 0.7KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe







Mochi & Dango 3068B Plus
Mochi & Dango 3068B Plus
Mochi & Dango 3068B Plus has a 65% design which maximizes desk space; It includes Wintea designed keycaps made from PBT dye sublimation and has a Cherry profile;
This keyboard is ideal for efficient and comfortable typing.
Beken Plus Multi-modes Chip with BT5.0/2.4Ghz/Type-C All-in-One;
5-Pin Hot-swappable;
Gaming Socket with up to 2000 Cycles;
RGB Backlit;
1800 mAh Battery (FCC Certified).
| Keyboard | |
| Switch | Akko V3 Cream Blue Pro/Akko V3 Cream Yellow Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| General | |
| Model | 3068B Plus |
| Dimensions | 316*107*39mm |
| Weight | Approximately 0.7KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
Mochi & Dango 3068B Plus has a 65% design which maximizes desk space; It includes Wintea designed keycaps made from PBT dye sublimation and has a Cherry profile;
This keyboard is ideal for efficient and comfortable typing.
Beken Plus Multi-modes Chip with BT5.0/2.4Ghz/Type-C All-in-One;
5-Pin Hot-swappable;
Gaming Socket with up to 2000 Cycles;
RGB Backlit;
1800 mAh Battery (FCC Certified).
| Keyboard | |
| Switch | Akko V3 Cream Blue Pro/Akko V3 Cream Yellow Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| General | |
| Model | 3068B Plus |
| Dimensions | 316*107*39mm |
| Weight | Approximately 0.7KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |























