MonsGeek M1W V3 VIA Keyboard
MonsGeek First Wireless Aluminum Keyboard Barebone with VIA Configuration! Designed to enhance convenience and customization, particularly for professionals constrained by third-party software limitations.
With its multi-mode connectivity options, including 2.4GHz wireless, Bluetooth, and USB-C wired connection, users are no longer limited in how they can connect. Say goodbye to restrictions and embrace the ultimate typing experience!
| Model | M1W V3 VIA Barebone & M1W V3 VIA Fully Assembled |
| Mount | Gasket |
| Case Material | Aluminum |
| ISO Layout | N |
| Connection | USB-C Wired & 2.4G Wireless & Bluetooth |
| LED | RGB |
| Hotswap | Y |
| PCB Thickness | 1.2mm |
| Stabilizers | Pre-assembled Plated-mounted TPU Double-shot Stabilizers; Separate Screw-in Stabilizers |
| Plate | Y |
| Plate Foam | Y |
| Switch Pad | Y |
| Tape Mod | N |
| Case Foam | Y |
| Software | VIA (in wired status) |
| Cable | Coiled Cable |
| Size | 33.2cm*14.7cm*3.3cm |
| Weight | Barebone: 1700g / Fully Assembled: 1875g |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe









MonsGeek M1W V3 VIA Keyboard
MonsGeek M1W V3 VIA Keyboard
MonsGeek First Wireless Aluminum Keyboard Barebone with VIA Configuration! Designed to enhance convenience and customization, particularly for professionals constrained by third-party software limitations.
With its multi-mode connectivity options, including 2.4GHz wireless, Bluetooth, and USB-C wired connection, users are no longer limited in how they can connect. Say goodbye to restrictions and embrace the ultimate typing experience!
| Model | M1W V3 VIA Barebone & M1W V3 VIA Fully Assembled |
| Mount | Gasket |
| Case Material | Aluminum |
| ISO Layout | N |
| Connection | USB-C Wired & 2.4G Wireless & Bluetooth |
| LED | RGB |
| Hotswap | Y |
| PCB Thickness | 1.2mm |
| Stabilizers | Pre-assembled Plated-mounted TPU Double-shot Stabilizers; Separate Screw-in Stabilizers |
| Plate | Y |
| Plate Foam | Y |
| Switch Pad | Y |
| Tape Mod | N |
| Case Foam | Y |
| Software | VIA (in wired status) |
| Cable | Coiled Cable |
| Size | 33.2cm*14.7cm*3.3cm |
| Weight | Barebone: 1700g / Fully Assembled: 1875g |
Original: $152.68
-65%$152.68
$53.44Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
MonsGeek First Wireless Aluminum Keyboard Barebone with VIA Configuration! Designed to enhance convenience and customization, particularly for professionals constrained by third-party software limitations.
With its multi-mode connectivity options, including 2.4GHz wireless, Bluetooth, and USB-C wired connection, users are no longer limited in how they can connect. Say goodbye to restrictions and embrace the ultimate typing experience!
| Model | M1W V3 VIA Barebone & M1W V3 VIA Fully Assembled |
| Mount | Gasket |
| Case Material | Aluminum |
| ISO Layout | N |
| Connection | USB-C Wired & 2.4G Wireless & Bluetooth |
| LED | RGB |
| Hotswap | Y |
| PCB Thickness | 1.2mm |
| Stabilizers | Pre-assembled Plated-mounted TPU Double-shot Stabilizers; Separate Screw-in Stabilizers |
| Plate | Y |
| Plate Foam | Y |
| Switch Pad | Y |
| Tape Mod | N |
| Case Foam | Y |
| Software | VIA (in wired status) |
| Cable | Coiled Cable |
| Size | 33.2cm*14.7cm*3.3cm |
| Weight | Barebone: 1700g / Fully Assembled: 1875g |





















