MU02 Wooden Keyboard
The MU02 wooden mechanical keyboard is perfect for enthusiasts and gamers who value both style and function. Its premium build and intricate design make it a striking addition to any desk. With its high-quality materials and unique features, this mechanical keyboard truly stands out from the rest.
| Switch | Akko V3 Piano Pro/Akko Rosewood |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | MU02 |
| Dimensions | 336*152*36.8mm |
| Weight | Approximately 1.15KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | MOA |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe




















MU02 Wooden Keyboard
MU02 Wooden Keyboard
The MU02 wooden mechanical keyboard is perfect for enthusiasts and gamers who value both style and function. Its premium build and intricate design make it a striking addition to any desk. With its high-quality materials and unique features, this mechanical keyboard truly stands out from the rest.
| Switch | Akko V3 Piano Pro/Akko Rosewood |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | MU02 |
| Dimensions | 336*152*36.8mm |
| Weight | Approximately 1.15KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | MOA |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Original: $152.68
-65%$152.68
$53.44Produktinformationen
Produktinformationen
Versand & Rückgabe
Versand & Rückgabe
Description
The MU02 wooden mechanical keyboard is perfect for enthusiasts and gamers who value both style and function. Its premium build and intricate design make it a striking addition to any desk. With its high-quality materials and unique features, this mechanical keyboard truly stands out from the rest.
| Switch | Akko V3 Piano Pro/Akko Rosewood |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | MU02 |
| Dimensions | 336*152*36.8mm |
| Weight | Approximately 1.15KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | MOA |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |





















